Zastanawiasz się w co zainwestować pieniądze? Z nami nie będziesz ponosił ryzyka!
Fot. Unsplash.com

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: „w co zainwestować pieniądze” jesteś w dobrym miejscu! Dla wielu ludzi słowo „inwestowanie” kojarzy się z mężczyznami w garniturach, monitorującymi wymianę milionów dolarów na indeksie giełdowym. Jestem tutaj, aby Ci powiedzieć: nie musisz być Wilkiem z Wall Street, aby zacząć inwestować. Nawet jeśli masz tylko kilka dolarów do wydania, Twoje pieniądze będą rosły wraz z odsetkami składanymi. Kluczem do budowania bogactwa jest rozwijanie dobrych nawyków – takich jak regularne odkładanie pieniędzy co miesiąc. Zamień cappuccino zrobione przez baristów na kawę w domu, a już możesz zaoszczędzić ponad 200 zł miesięcznie.

Inwestowanie pieniędzy zacznij od ich oszczędzania!
Fot. Unsplash.com

Jak oszczędzić pieniądze pod inwestycję?

Oszczędzanie pieniędzy i ich inwestowanie są ze sobą ściśle powiązane. Aby zainwestować pieniądze, musisz najpierw trochę odłożyć. Na przykład poprzez zredukowanie wydatków. Zajmie to dużo mniej czasu niż myślisz i możesz to zrobić bardzo małymi krokami. Jeśli nigdy nie byłeś oszczędzającym, możesz zacząć od odkładania zaledwie 10 zł tygodniowo. Może się wydawać, że to niewiele, ale w ciągu roku to ponad 500 zł. Spróbuj włożyć 10 zł do koperty, pudełka po butach, a nawet tego legendarnego banku pierwszej instancji, czyli słoika z ciasteczkami. Choć może to zabrzmieć głupio, często jest to konieczny pierwszy krok. Nabierz nawyku życia za nieco mniej, niż zarabiasz, i przechowuj oszczędności w bezpiecznym miejscu. Elektronicznym odpowiednikiem słoika z ciasteczkami jest internetowe konto oszczędnościowe. Jest niezależny od konta rozliczeniowego. W razie potrzeby pieniądze można wypłacić w ciągu dwóch dni roboczych, ale nie są one powiązane z twoją kartą debetową.

W co zainwestować pieniądze: Robo-doradcy

Robo-doradcy weszli na scenę inwestowania około dekady temu i sprawiają, że inwestowanie jest tak proste i dostępne, jak to tylko możliwe. Nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia w inwestowaniu, ponieważ robo-doradcy eliminują wszelkie domysły związane z inwestowaniem. Robo-doradcy pracują, zadając kilka prostych pytań, aby określić cel i tolerancję na ryzyko. A następnie inwestują twoje pieniądze w wysoce zdywersyfikowany i niedrogi portfel akcji i obligacji. Doradcy Robo używają następnie algorytmów do ciągłego równoważenia twojego portfela i optymalizacji go pod kątem podatków. Nie ma łatwiejszego sposobu na rozpoczęcie inwestowania długoterminowego. Większość robo-doradców potrzebuje zaledwie 500 zł lub mniej, aby rozpocząć inwestowanie i pobiera bardzo skromne opłaty w zależności od wielkości Twojego konta. Wszystkie oferują automatyczne plany inwestycyjne, które pomogą Ci zwiększyć saldo.

W co zainwestować pieniądze: fundusze inwestycyjne dla początkujących

Fundusze inwestycyjne to inwestycyjne papiery wartościowe, które umożliwiają inwestowanie w portfel akcji i obligacji w ramach jednej transakcji, co czyni je idealnymi dla nowych inwestorów. Kłopot w tym, że wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych wymaga minimalnych inwestycji początkowych w przedziale od 500 zł do 5 000 zł. Jeśli jesteś inwestorem po raz pierwszy i masz mało pieniędzy do zainwestowania, te wartości minimalne mogą być nieosiągalne. Jednak niektóre towarzystwa zrzekną się minimum na koncie, jeśli zgodzisz się na automatyczne comiesięczne inwestycje w przedziale od 50 do 100 zł.

Inwestowanie w oblikacje skarbowe przynosi pewny zysk.
Fot. Pixabay.com

W co zainwestować pieniądze: obligacje

Niezależnie od tego, czy są to obligacje korporacyjne, komunalne czy skarbowe, obligacje to świetny sposób na wykorzystanie inwestycji przeciwko sukcesowi innych podmiotów. Obligacje to dłużne papiery wartościowe, które pozyskują kapitał dla innych. Finansują nowe firmy, lokalne projekty, a nawet rząd. Chociaż żadna inwestycja nie jest wolna od ryzyka, obligacje rządowe (obligacje skarbowe) są prawie tak blisko, jak to tylko możliwe. Warto także wiedzieć, że do wyboru masz obligacje krótko- i długoterminowe. Te pierwsze zaczynają się od inwestycji na 3 miesiące, te drugie mogą trwać nawet dwadzieścia lat! To na jak długo będziesz chciał zainwestować pieniądze zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here