Tablica Kanban staje sie głównym elementem spotkań zespołu - dzięki temu każdy może łatwo sprawdzić co sie dzieje z danym zadaniem.
Fot. Unsplash.com

Dobra tablica Kanban pomaga zespołom zrozumieć, jak spędzany jest ich czas. Większość aplikacji Kanban dostarcza danych, które pomagają ludziom łatwo znaleźć obszary problemowe. A kiedy problem zostanie znaleziony, zespoły mogą znaleźć rozwiązania swoich problemów. Niektóre aplikacje Kanban są oparte na metodologii Kanban.

Metoda Kanban pomaga podnieść produktywność firmy.
Fot. Unsplash.com

Kanban – definicja i zalety

Tablice fizyczne to fantastyczny sposób na rozpoczęcie pracy z metodą Kanban. Jednak w dłuższej perspektywie tablice Kanban online stają się znacznie wygodniejsze, ponieważ oferują wiele przydatnych funkcji, które mogą zaoszczędzić mnóstwo czasu. Tablice Kanban stają się popularnymi narzędziami do współpracy projektowej online dla zespołów, w których istnieje stały przepływ zadań. Aplikacje Kanban pozwalają zatem wizualizować, organizować i zarządzać pracą w najlepszy możliwy sposób. Dzięki takim narzędziom możesz łatwo zarządzać przepływem pracy i skupić się na pracy, która przynosi prawdziwą wartość twoim klientom oraz podnieść produktywność zespołu.

Tablica Kanban: ProofHub

ProofHub jest jednym z powszechnie używanych programów do planowania projektów w celu wdrożenia metody Kanban. Daje mapę drogową do śledzenia ostatecznego terminu każdego zadania. PoofHub to oprogramowanie do zarządzania projektami, które ma dla Ciebie narzędzie do zarządzania projektami Kanban. Dlatego też ProofHub Kanban jest doskonale używany przez zespoły zdalne i wewnętrzne. Najlepsze jest jego wizualny charakter. Umożliwia zespołom samodzielne zarządzanie, gdy widzą zadania przechodzące przez wiele etapów na tablicy Kanban, aby mieć wyraźny postęp w przepływie pracy.

Tablica Kanban Trello

Trello to świetne oprogramowanie do współpracy dla różnych zespołów. Używa tablic, list i kart zamiast struktury opartej na osi czasu. Typowa reguła w stylu Kanban w Trello ma trzy kolumny Do zrobienia, Do wykonania i Zrobione. Pierwsza kolumna do zrobienia zawiera karty z zadaniami do wykonania. Gdy wybierzesz zadania, które zostaną Ci przypisane, możesz je przenieść w kolumnie do wykonania. Po zakończeniu zadania przenieś je do kolumny gotowej.

Zoho Projects

Zoho Projects to kompleksowe narzędzie, którego firmy używają do zarządzania projektami. Planowanie projektów w zarządzaniu projektami pomaga rozbić zadanie na łatwe do zarządzania części, aby nigdy nie przegapić terminu. Daje scentralizowany dostęp do wszystkich twoich projektów. Jedną z najlepszych cech planowania projektów jest Kanban w Zoho Projects. Zarządzanie projektami Kanban w Zoho zapewnia korzyści wizualne, dzięki czemu wiesz, komu przydzielono zadanie, jakie terminy zbliżają się i możesz mieć kompleksowy wgląd w każdy projekt.

Tablica Kanban nTask

nTask to solidne narzędzie do zarządzania projektami służące do planowania i współpracy zespołowej. Oferuje tablice Kanban do zarządzania przepływami pracy dowolnego projektu, zarówno prostymi, jak i złożonymi projektami. Użytkownicy mogą używać domyślnych kolumn lub ustawiać kolumny niestandardowe zgodnie z potrzebami. Korzystanie z nTask może pomóc w wykonywaniu pracy szybciej i z zachowaniem pełnej przejrzystości. Podawaj terminy, twórz listy rzeczy do zrobienia, nadawaj statusy, przydzielaj zadania członkom zespołu i wybieraj gotowe szablony branżowe, które pomogą Ci rozpocząć.

Tablica Kanban Kanbanize

Kanbanize to zwinne oprogramowanie do zarządzania projektami, które łączy funkcje w stylu Kanban i automatyzację biznesową w wirtualnym obszarze roboczym. Możesz użyć tego zarządzania projektami Kanban do zarządzania projektami, programami i portfelem. Pomaga zwizualizować kluczowe elementy i podzielić je na wiele poziomów hierarchicznych elementów pracy. Zapewnia to niezrównaną przejrzystość i usprawnia przepływ pracy na poziomie globalnym.

Tajga

Taiga.io to narzędzie Kanban typu open source, które umożliwia śledzenie projektów w stylu Kanban, nawet jeśli używasz szablonu Scrum. Wykres Kanban to szybki sposób na zarządzanie projektem Taiga. Jego funkcjonalność koncentruje się na podstawowych elementach frameworków Scrum i Kanban, takich jak backlogi projektów, sprinty oraz narzędzia do zarządzania i raportowania potrzebne do ich ułatwienia.

Tablica Kanban może być wprowadzona w dowolnej formie i w dowolnym zespole.
Fot. Unsplash.com

KanbanFlow

KanbanFlow to małe narzędzie do zarządzania projektami z zestawem unikalnych narzędzi. To zarządzanie projektami Kanban zostało zaprojektowane, aby śledzić czas, jaki zajmuje każda część twoich zadań. W międzyczasie możesz zidentyfikować wąskie gardła i zobaczyć, które zadania zajęły najwięcej czasu. Jest to proste narzędzie Kanban, w którym możesz dodawać listy i karty, dostosowywać kolor karty i dzielić planszę na sekcje.

1 KOMENTARZ

  1. […] Tablica Kanban została stworzony, aby zaspokoić rzeczywiste zapotrzebowanie klientów na czas, zamiast wypychać towary na rynek. Dzisiaj, w pracy opartej na wiedzy, Kanban ułatwia reagowanie na ciągle zmieniające się wymagania klientów. Pozwala zespołom być bardziej zwinnymi, dostosowywać się do zmieniających się priorytetów, reorganizować lub szybko przełączać fokus. Koncentrujesz się na wykańczaniu pracy, aby zwiększyć współpracę i produktywność. Jedną z głównych zalet Kanbana jest to, że wymaga od zespołów skupienia się na swoich bieżących zadaniach, dopóki nie zostaną wykonane. Jest to możliwe dzięki koncepcji ograniczenia prac w toku. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here