Książki o rozwoju osobistym wcale nie muszą nam się podobać, czasem lepiej odpuścić lekturę.
Fot. Unsplash.com

Koncepcja rozwoju osobistego przeszła długą drogę w ostatnich latach, a wraz z nim pojawiły się książki o rozwoju osobistym. Które z nich wybrać? 

Książki o rozwoju osobistym muszą pasować nam, dlatego lepiej stronić od polecanych książek.
Fot. Unsplash.com

Najlepsze książki o rozwoju osobistym

Słuchaj, wiem, że czytasz to teraz, ponieważ chcesz odkryć „najlepszą książkę o rozwoju osobistym wszechczasów”. Wiesz… tę, która w końcu zmieni twoje życie na lepsze. Ale proszę, pozwól mi złagodzić twoje oczekiwania. Żadna książka nie zmieni radykalnie twojego życia, jeśli na to nie pozwolisz. Jedną rzeczą jest skonsumowanie książki, a zupełnie inną jest wprowadzenie tych lekcji w życie. Jeśli naprawdę chcesz zmienić swoje życie, musisz wdrożyć to, co przeczytałeś. Więc podczas czytana musisz:

  • Robić notatki.
  • Zaplanować, jakie działania podejmiesz.

Do każdej książki musisz wejść z otwartym umysłem. Albo przynajmniej przyjmij zrównoważoną perspektywę. Zanim kupisz jakąkolwiek książkę o rozwoju osobistym, koniecznie przeczytaj recenzje. Ale nie tylko pozytywne recenzje lub negatywne recenzje.

Znajdź swoją książkę o rozwoju osobistym

Większość książek o rozwoju osobistym, a właściwie każda książka w tym zakresie, zmieni twoje życie w niewielkich krokach. Jednak wraz z ciągłym czytaniem te przyrosty stają się coraz większe, aż pewnego dnia spojrzysz wstecz i zobaczysz, jak bardzo się rozwinąłeś. Najlepsze książki do rozwoju osobistego mogą w rzeczywistości nie być „najlepsze”. Kiedy ktoś poleca ci książkę, musisz wiedzieć, że… możesz jej absolutnie nienawidzić. To prawda.

Możesz mieć wrażenie, że straciłeś czas na czytanie.

Książki o rozwoju osobistym można bowiem podzielić na książki dla początkujących i zaawansowanych. Każde z nich będą na ciebie wpływać w różnym momencie twojego życia. Nawet jeśli po latach wrócisz do jakiejś książki, którą uwielbiasz może ona wydać ci się infantylna. Może okazać się też, że książka, która okazała się w danym momencie katorgą, za kilka lat będzie twoją ulubioną.

Pamiętaj aby czytać co najmniej 15 minut każdego dnia.
Fot. Unsplash.com

Książki o rozwoju osobistym dla każdego

Zgodnie z tym co mówiliśmy wcześniej nie wszystkie książki mogą przypaść ci do gustu, ale wybraliśmy trzy najbardziej uniwersalne. Pamiętaj jednak, że książki to nie wszystko i czasem warto też posłuchać podcastów.

Myśl i Bogać się, Napoleon Hill

Bardzo łatwo byłoby pomyśleć, że książka o osiągnięciu sukcesu napisana 80 lat temu i oparta na zasadach sukcesu takich ludzi jak Andrew Carnegie, Thomas Edison i Henry Ford byłaby przestarzała i nieaktualna, jak sucha lekcja historii. To po prostu nieprawda. Chociaż są wprawdzie części, w których trzeba zastąpić staroświeckimi odpowiednikami nowoczesnymi metodami egzekucji, same podstawowe zasady opierają się na ludzkiej naturze i są tak samo aktualne jak 80 lat temu. Ta książka to klasyka i nie bez powodu. W ciągu ostatnich 80 lat wielu ludzi sukcesu przeczytało tę książkę i uzyskało dzięki niej wiedzę i wgląd, które pomogły im osiągnąć własny sukces. Kiedy książka o samodoskonaleniu trzyma się tak długo, jak ta, musi istnieć powód jej długowieczności i sukcesu.

Moc pozytywnego myślenia, Norman Vincenta Peale

Prekursor Sekretu, Moc pozytywnego myślenia, pomógł milionom mężczyzn i kobiet osiągnąć spełnienie w ich życiu. W tym fenomenalnym bestsellerze Dr. Peale demonstruje siłę wiary w działaniu. Dzięki praktycznym technikom przedstawionym w tej książce możesz ożywić swoje życie – i dać sobie inicjatywę potrzebną do realizacji swoich ambicji i nadziei.

Getting Things Done: Sztuka bezstresowej produktywności, David Allen

W dzisiejszym świecie wczorajsze metody po prostu nie działają. W Getting Things Done, doświadczony trener i konsultant ds. Zarządzania, David Allen, dzieli się przełomowymi metodami bezstresowego działania, które przedstawił dziesiątkom tysięcy ludzi w całym kraju. Założenie Allena jest proste: nasza produktywność jest wprost proporcjonalna do naszej zdolności do relaksu. Tylko wtedy, gdy nasze umysły są jasne, a myśli zorganizowane, możemy osiągnąć efektywną produktywność i uwolnić nasz potencjał twórczy. Od podstawowych zasad po sprawdzone sztuczki, Getting Things Done może zmienić sposób pracy, pokazując, jak przyspieszyć, nie męcząc się.

1 KOMENTARZ

  1. […] Istnieje powszechne błędne przekonanie, że rozwój osobisty jest zarezerwowany dla tych, którzy muszą ciężej pracować, aby osiągnąć swoje cele. W rzeczywistości nawet ludzie odnoszący największe sukcesy nieustannie dążą do ulepszeń. Twój mózg potrzebuje nowych informacji, abyś mógł dalej się rozwijać. Uczenie się jest procesem ciągłym i nie kończy się, dopóki nie chcesz. Rozwój osobisty może być czasochłonny, ale ten proces ma wiele zalet. Dlatego czasem warto sięgnąć po książki o rozwoju osobistym. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here