Dlaczego warto słuchać podcastów? Dzięki nim możesz każdego dnia rozwijać siebie i swoje pasje!
Fot. Unsplash.com

Podcasty to nowość w świecie mediów, choć idea istnieje już od tysięcy lat – dlatego sprawdź dlaczego warto słuchać podcastów! Chociaż słuchalność nadal pozostaje niska w porównaniu z innymi mediami, takimi jak telewizja. Liczba odbiorców podcastów rośnie wykładniczo z każdym rokiem od momentu ich powstania. Oto siedem powodów, aby zmotywować Cię do przyłączenia się do tego trendu i słuchania podcastów już dziś.

Dlaczego warto słuchać podcastów? Ponieważ możesz słuchać ich gdziekolwiek jesteś!
Fot. Unsplash.com

Dlaczego warto słuchać podcastów: umilają czas podczas pracy

Największą zaletą słuchania podcastów (w przeciwieństwie do oglądania telewizji) jest to, że można słuchać w podróży! Teraz możesz rozwijać swoje pasje lub uczyć się, kiedy tylko chcesz, gdziekolwiek jesteś. Ta pozbawiona rąk i oczu forma rozrywki sprawi, że z niecierpliwością czekasz na poranne dojazdy do pracy i codzienne obowiązki. Słuchaj, gdy składasz pranie, gotujesz obiad lub myjesz naczynia, a twoje obciążenie pracą wyda się znacznie lżejsze. W świecie, w którym ciągle wydajemy się być bardziej zajęci i bardziej zajęci, próbując zrównoważyć karierę i czas osobisty, podcasty dodają do twojego harmonogramu swobodną formę wielozadaniowości.

Skróć czas przed ekranem

Naukowcy udowodnili, że czas spędzany przed ekranem wywiera znaczny wpływ na oczy. Istnieją także dodatkowe spekulacje, że jest on również szkodliwy dla mózgu. Wspaniałą rzeczą w podcastach jest to, że stanowią zabawną alternatywę dla mediów wizualnych. Podcasty, podobnie jak filmy, nie wymagają czytania. Jednak nie powodują takiego samego zmęczenia wizualnego ani psychicznego odrętwienia jak filmy. W rzeczywistości badania pokazują, że mózg jest bardziej aktywny podczas słuchania podcastów niż podczas oglądania telewizji. Dzieje się tak, ponieważ podcasty wymagają od słuchaczy użycia wyobraźni.

Dlaczego warto słuchać podcastów: słuchacze podcastów odnoszą sukcesy

Po przeczytaniu o tym, jak podcasty pobudzają mózg bardziej niż telewizja, nie będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że największa publiczność podcastów to dobrze wykształceni, zamożni dorośli. Teraz możesz pomyśleć, że to trochę snobistyczne. Jednak uważamy, że każdy powinien odnieść korzyści z edukacyjnej i wciągającej rozrywki w postaci podcastów. Niezależnie od pochodzenia. Dlaczego zatem nie zacząć swojego rozwoju osobistego od łatwego kroku, jakim jest słuchanie edukacyjnych podcastów o swojej dziedzinie zainteresowań? Jeśli ludzie sukcesu uznają te treści za warte zachodu, być może wszyscy będziemy mogli się od nich uczyć i zrobić kilka kroków do sukcesu!

Dlaczego warto słuchać podcastów: możesz uczyć się wyjątkowych tematów bezpośrednio od ekspertów

Jednym ze sposobów, w jaki podcasting jest świetnym narzędziem edukacyjnym, jest to, że podcasty są dostępne. Są sposobem dla zwykłego człowieka na komunikowanie się z masami bez użycia mediów głównego nurtu. Oznacza to, że eksperci z milionów branż mogą z łatwością dzielić się poufnymi wskazówkami z ludźmi. Teraz, zamiast czytać zagmatwane podręczniki lub grzęznąć w bezużytecznych informacjach, możesz uczyć się bezpośrednio od znających się na rzeczy ludzi w prostym, łatwym i darmowym samouczku. Wyobraź sobie, że próbujesz sprzedać małą firmę – masz teraz porady dziesiątek ekspertów na wyciągnięcie ręki. Kolejną wielką zaletą podcastów jest to, że – niezależnie od tego, jakie są twoje zainteresowania – prawdopodobnie istnieją dziesiątki podcastów, które będą potencjalnie dla ciebie atrakcyjne.

Wsparcie dla małych firm

Trendy pokazują, że millenialsi dbają o społeczną odpowiedzialność w biznesie. Oznacza to, że millenialsi będą bojkotować nieetyczne firmy, takie jak Nike, wspierać lokalne lub uczciwe firmy handlowe w stosunku do dużych korporacji i kupować od firm, które współpracują z organizacjami charytatywnymi. Świadczy o tym ogromne wsparcie TOMS, marki, która przekazuje parę butów za każdą sprzedaną parę. Z wyjątkiem kilkunastu wiodących sieci, większość podcastów to małe startupy. Oznacza to, że słuchając podcastu wspierasz lokalnego twórcę. 

Słuchanie podcastów pozwala nam się wiele nauczyć.
Fot. Unsplash.com

Utrzymuj narrację przy życiu

Wreszcie, podcasting jest odnowieniem umierającej formy werbalnego opowiadania historii. Przez stulecia całe epickie wiersze, takie jak Odyseja, były przekazywane z pokolenia na pokolenie przez gawędziarzy, którzy zapamiętali całą pracę. Ta ustna tradycja była widziana w innych kulturach na przestrzeni dziejów, ale media pisane i wizualne prawie zabiły gawędziarstwo. Jednak podcasting ożywił tę tradycję, a opowiadanie historii stanowi ogromny margines podcastów. Więc posłuchaj podcastu już dziś i pomóż zachować tradycję!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here