Jakie są zalety druku cyfrowego

Druk cyfrowy wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość, a przede wszystkim głębokie nasycone, a także szybki czas realizacji. Jest wiele zalet związanych z używaniem tej technologii, w tym:

Po pierwsze zaletą druku cyfrowego jest elastyczność. Druk cyfrowy umożliwia personalizację i udostępnienie każdej kopii do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki drukom cyfrowym możemy drukować różne treści, grafikę lub dane zabezpieczające co jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku personalizowanego druku lub druku promocyjnego.

Druk cyfrowy jest wykorzystywany również z uwagi na małe nakłady. Druk ten jest ekonomiczny dla małych nakładów, ponieważ nie mają tu zastosowania kosztowne matryce drukarskie, jak to ma miejsce w przypadku druku offsetowego. Jest to rozwiązanie dla małych rozmiarów lub pojedynczych jednostkowych egzemplarzy.

Dodatkowo druk cyfrowy wykorzystywany jest z uwagi na szybkość i terminowość. Druk cyfrowy jest łatwiejszy i szybszy w przygotowaniu niż tradycyjny druk offsetowy, ponieważ nie wymaga przygotowania matryc i utrwalania. Możemy wykonać wydruki w bardzo krótkim czasie, co jest szczególnie ważne w przypadku terminowych realizacji. Wykorzystywanie druku cyfrowego do realizacji zleceń jest możliwa w zasadzie od ręki, cecha ta jest bardzo przydana w przypadku zleceń krótkoterminowych. Druk cyfrowy cechuje dodatkowo bardzo wysoka jakość wydruku, niezależnie od tego, jakie są odmiany, jak i szczegółowości, a także niezależnie od rodzaju papieru na jakim wykonywany jest wydruk. Druk cyfrowy może konkurować z drukiem offsetowym w zakresie jakości.

Druk cyfrowy umożliwia optymalizację poniesionych kosztów związanych z tworzeniem i udostępnianiem matryc drukarskich. Dodatkowo można uniknąć dodatkowych niepotrzebnych zapasów wydruków.

Ten rodzaj druku często wykorzystywany jest do tworzenia prototypów i produktów, ogólnie w zakresie projektowania przemysłowego. Można łatwo testować różne projekty bez konieczności tworzenia drogich narzędzi. Co więcej możliwa jest również masowa personalizacja produktów, takich jak ulotki, katalogi, zaproszenia i wiele innych. To bardzo  ważne w sytuacji  gdzie dopasowanie treści do poszczególnych oczekiwań klientów jest kluczowe. Klient może zamówić dowolne ulotki materiały, reklamowe czy wizytówki w dowolnej ilości i z dowolnym drukiem.

Dodatkowo cechą tego rodzaju druku jest także niski koszt początkowy, a zatem na druk cyfrowy może pozwolić sobie w zasadzie każda nawet niewielka drukarnia (https://wxmedia.pl/), ponieważ drukarki cyfrowe są dostępne w różnych wersjach i w różnych cenach, co pozwala na dostosowanie technologii do firmy. Nie trzeba inwestować w drogie maszyny offsetowe. Druk cyfrowy jest również bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjny druk offsetowy, ponieważ zawiera mniej odpadów i nie wymaga stosowania dodatkowych urządzeń.

Druk cyfrowy pozwala na drukowanie danych z komputera, co jest niezbędne w przypadku broszur.

Warto wiedzieć, że wybór między drukiem cyfrowym a tradycyjnym drukiem offsetowym zależy od konkretnej sytuacji, nakładów, jakości oraz kosztów, więc obie technologie mają swoje zastosowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here