woda

Pojawienie się samoczyszczących filtrów dyskowych zrewolucjonizowało proces oczyszczania ścieków przemysłowych. Zapewniają one 2-3 razy większą powierzchnię filtracyjną w porównaniu do innych urządzeń filtrujących o podobnej powierzchni zabudowy. Wykorzystywane są do oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych, filtracji wód powierzchniowych oraz odzysku wody w celu ponownego jej wykorzystania w procesach przemysłowych. 

Jak działają filtry dyskowe? 

Za filtrację wody odpowiadają specjalne tkaniny zamontowane na dyskach, które zapewniają dużą powierzchnię filtracyjną na stosunkowo małej powierzchni. Na tkaninie filtracyjnej osadzają się zanieczyszczenia, które następnie są usuwane przy pomocy systemu płukania wstecznego. W dalszej kolejności woda jest odprowadzana z wewnątrz na zewnątrz dysków, zbierana w specjalnym zbiorniku filtra i odprowadzana na zewnątrz urządzenia. 

To, co wyróżnia nowoczesne filtry dyskowe, to system ruchomych dysz płuczących. Odpowiada on za czyszczenie paneli filtracyjnych, co przekłada się na ich wydłużoną żywotność. W ten sposób oszczędności wody do płukania są na poziomie nawet do 20%. Co istotne, filtry dyskowe działają automatycznie. Ma to duże znaczenie nie tylko dla łatwości obsługi całego systemu, ale i oszczędności zarówno wody, jak również energii. Filtry dyskowe przeznaczone do odzysku wody i oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych są rozwiązaniem energooszczędnym, które pozwala zadbać o fundusze firmy i środowisko naturalne. 

Nowa technologia filtrów dyskowych 

Budowa i mechanizm działania filtrów dyskowych są stale udoskonalane i rozwijane. Innowacyjne filtry dyskowe wyposażone są w specjalną technologię pozwalającą na kierowanie strumieniem zanieczyszczeń mechanicznych. Umożliwia to jeszcze bardziej zwiększyć wydajność urządzenia oraz osiągnąć bardziej kompaktową budowę urządzenia. 

Z każdym kolejnym nowym rozwiązaniem w obszarze filtrów dyskowych dąży się do zwiększenia powierzchni filtracyjnej. W najnowszych modelach jest ona nawet 2 razy większa niż w poprzednich. W jednym urządzeniu możliwe jest zastosowanie do 44 dysków, a liczba części składowych jednego dysku jest mniejsza o 75%. W efekcie czas i koszt konserwacji są mniejsze, podobnie jak zapotrzebowanie na energię. Oczyszczanie wód z takim systemem jest nie tylko skuteczniejsze, ale i bardziej wydajne i proekologiczne. 

Filtry dyskowe a odzysk i oczyszczanie wód 

Podstawowym zastosowanie filtrów dyskowych jest oczyszczanie ścieków przemysłowych i komunalnych oraz odzysk wody. Filtry dyskowe filtrują ścieki lub wodę, oddzielając od niej zanieczyszczenia, a w połączeniu z innymi technologiami pozwalają na uzyskanie jakości wody, która może zostać użyta raz jeszcze. Sprzyja to efektywniejszemu zarządzaniu zasobami wodnymi i pozwala zredukować koszty związane ze zużyciem wody i odprowadzaniem ścieków. Filtry dyskowe bardzo dobrze sprawdzają się również do wstępnego uzdatniania wody.  

Filtry dyskowe oferują szerokie spektrum zastosowań. Sprawdzają się zarówno do filtracji wstępnej wody powierzchniowej, oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych oraz końcowej filtracji i odzysku wody. Stanowią bardzo skuteczny system separacji zanieczyszczeń, gwarantując przy tym duże oszczędności. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here