Jak znaleźć pracę? Sprawdź w naszym poradniku!
Fot. Pixabay.com

Jak znaleźć pracę? Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie poszukiwania pracy, znalezienie firm, które chcą przeprowadzić z tobą rozmowę kwalifikacyjną i zatrudnienie? Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby znaleźć nową pracę.

Jak znaleźć pracę? Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej!
Fot. Unsplash.com

Jak znaleźć pracę: znajdź najlepsze oferty pracy

Jakie są najlepsze witryny do szybkiego wyszukiwania ofert pracy? Sprawdź najlepsze witryny wyszukiwarek ofert pracy, banki ofert pracy, witryny firmowe, witryny sieciowe, niszowe witryny z ofertami pracy oraz witryny wymienione według rodzaju pracy. Rozważ również współpracę z rekruterem, aby zmaksymalizować swoje możliwości. Sprawdź takie serwisy jak Pracuj.pl, RocketJob czy OLX.

Skoncentruj się na poszukiwaniu pracy

Skorzystaj z wyszukiwarek ofert pracy, aby znaleźć oferty pracy, używając słów kluczowych pasujących do twoich zainteresowań i lokalizacji, w której chcesz pracować. Zawężenie kryteriów wyszukiwania pomoże ci skoncentrować się na poszukiwaniu pracy i da ci bardziej trafne oferty pracy do przejrzenia i mniej nieistotnych ofert pracy do przefiltrowania. Skorzystaj z zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby przejść do lokalizacji, w której chcesz pracować, i konkretnych stanowisk, które Cię interesują.

Jak znaleźć pracę: zbuduj swoją profesjonalną markę

Twórz profile na LinkedIn i innych portalach społecznościowych. Silna marka osobista, która przedstawia cię w profesjonalnym świetle, zapewni rekruterom, pracodawcom i kontaktom bardzo pozytywne wrażenie na temat ciebie jako kandydata, którym powinni być zainteresowani.

Połącz się ze swoimi kontaktami

Po utworzeniu profili w witrynach sieciowych zacznij z nich korzystać. Kontaktuj się ze wszystkimi, których znasz. Ponieważ nigdy nie wiesz, który kontakt może pomóc ci w poszukiwaniu pracy lub skontaktować się z kimś, kto może. Jeśli jesteś absolwentem uczelni, sprawdź możliwości nawiązywania kontaktów dostępne dla absolwentów twojej uczelni. Czy należysz do stowarzyszenia zawodowego? Będzie to kolejne dobre źródło kontaktów do potencjalnych klientów.

Jak znaleźć pracę: użyj aplikacji i narzędzi do wyszukiwania ofert pracy

Dostępnych jest wiele aplikacji, widżetów, gadżetów i narzędzi, które pomogą Ci przyspieszyć poszukiwanie pracy i zarządzać karierą. Skorzystaj z nich, aby uporządkować swoje poszukiwanie pracy i zaoszczędzić cenny czas na poszukiwanie pracy. Będziesz mógł wykonywać wiele czynności związanych z poszukiwaniem pracy za pomocą smartfona lub tabletu.

Utwórz listę firm, z którymi chciałbyś pracować

Masz listę firm, dla których chciałbyś pracować? Jeśli nie, dobrym pomysłem jest sprawdzenie informacji o firmie i utworzenie listy firm, na które chcesz kierować swoje poszukiwania pracy. Wszystkie potrzebne informacje są dostępne w Internecie, a szczegółowe informacje o potencjalnych pracodawcach można łatwo znaleźć na ich stronach. Mając już listę wymarzonych pracodawców, dla których chciałbyś pracować, możesz zrobić specjalne wsparcie, aby twoja aplikacja została zauważona. Możesz nawet zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych ofertach pracy natychmiast po ich opublikowaniu.

Poświęć trochę czasu, aby poprawic swoje CV i list motywacyjny

Skąd pracodawcy wiedzą, że masz umiejętności, których szukają? Musisz je pokazać. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na napisanie ukierunkowanych CV  i listów motywacyjnych, które konkretnie łączą twoje kwalifikacje z kryteriami zatrudniania na stanowiska, o które się ubiegasz. Menedżer ds. Rekrutacji będzie mógł od razu zobaczyć, dlaczego i jak kwalifikujesz się do pracy. Będziesz miał znacznie większą szansę na rozmowę kwalifikacyjną, niż gdybyś wysłał tylko ogólne CV i list motywacyjny.

Jak znaleźć pracę: przygotuj się do rozmowy

Poświęcenie czasu na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej pomoże Ci odnieść sukces. Im lepiej jesteś przygotowany, tym mniej będzie to stresujące. Zbadaj firmę przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną. Ubierz się odpowiednio, przećwicz odpowiadanie i zadawanie pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz podejmij wspólny wysiłek, aby zaimponować rozmówcy swoimi umiejętnościami, doświadczeniem, pewnością siebie i wiedzą.

Jak znaleźć pracę? Podrasuj swoje CV i list motywacyny!
Fot. Pixabay.com

Nie zapomnij o podziękowaniu

Ważne jest, aby kontynuować rozmowę, dziękując wszystkim, z którymi się spotkałeś. Potwierdź również zainteresowanie stanowiskiem i przypomnij kierownikowi ds. Rekrutacji, dlaczego jesteś doskonałym kandydatem na dane stanowisko. Każdy lubi być doceniany, a szybki e-mail lub notatka z podziękowaniem za poświęcony czas rozmówcy da ci kolejną szansę na zrobienie dobrego wrażenia

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here