Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Odpowiedź będzie się różnić w zależności od rodzaju pracy i firmy, z którą rozmawiasz. Zawsze chcesz się ubrać, aby zrobić jak najlepsze wrażenie. Jednak wybrany strój zależy od tego, czy prowadzisz rozmowę kwalifikacyjną w firmie z formalnym dress code’em, w swobodnym startupie, na nieformalną wakacyjną pracę lub staż.
Spis Treści
- 1 Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną: strój do rozmowy biznesowej
- 2 Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną: rozmowa niebiznesowa
- 3 Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną: swobodny strój do rozmowy kwalifikacyjnej
- 4 Strój do rozmowy kwalifikacyjnej na praktykę
- 5 Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną: strój na letnią rozmowę kwalifikacyjną
- 6 Najlepsze fryzury na rozmowę kwalifikacyjną
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną: strój do rozmowy biznesowej
Ogólnie rozmowa kwalifikacyjna wymaga noszenia stroju zawodowego lub biznesowego. W przypadku mężczyzn może to oznaczać marynarkę i spodnie z koszulą i krawatem lub sweter i pulower zapinane na guziki. W przypadku kobiet odpowiednia jest bluzka i spodnie lub sukienka w stylu biznesowym. Możesz również włączyć do swojego stroju kilka nowoczesnych trendów w stylu. Wszyscy rozmówcy powinni wziąć pod uwagę kolor przy wyborze stroju do rozmowy kwalifikacyjnej. A także unikać noszenia niczego zbyt jaskrawego lub krzykliwego, co rozproszy uwagę menedżera ds. rekrutacji.
Co musisz pamiętać
Ważniejszą rzeczą do rozważenia podczas ubierania się na rozmowę kwalifikacyjną jest to, aby wyglądać profesjonalnie i elegancko. Bez względu na stanowisko, powinieneś udać się na rozmowę kwalifikacyjną, wyglądając schludnie i dobrze. Dlatego zadbaj o to, aby strój był czysty i wyprasowany. Jeśli dłuższy czas wisiał w szafie powinieneś także go odświeżyć.
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną: rozmowa niebiznesowa
Jeśli masz rozmowę kwalifikacyjną w bardziej nieformalnym środowisku pracy, możesz założyć strój casualowy. Stroje casualowe na co dzień są mniej formalne niż garnitur, ale są też bardziej profesjonalne i dopracowane niż, powiedzmy, T-shirt i szorty czy sukienka i sandały. Oczywiście upewnij się, że znasz zasady dotyczące ubioru w danej firmie, zanim przyjmiesz, że swobodny styl casualowy jest akceptowalny. Jeśli nie masz pewności, zadzwoń do biura i zapytaj koordynatora ds. administracyjnych lub skontaktuj się z osobą, która umówiła cię na rozmowę i poproś o radę. Zawsze ubieraj się trochę bardziej profesjonalnie niż przeciętny pracownik w firmie. Jeśli na przykład wszyscy mają na sobie szorty i T-shirty, możesz nosić spodnie khaki i koszulkę polo lub zapinaną na guziki.
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną: swobodny strój do rozmowy kwalifikacyjnej
Jeśli masz rozmowę kwalifikacyjną w firmie rozpoczynającej działalność, zrzuć formalny strój biznesowy od stóp do głów. Chcesz wyglądać odpowiednio i profesjonalnie, ale niezbyt formalnie. Zamiast pokazywać się w czarnym garniturze i eleganckich butach, wybierz coś, co jest zrelaksowane, ale nadal reprezentacyjne: na przykład luźne spodnie khaki, ciemne dżinsy i ładny top
Strój do rozmowy kwalifikacyjnej na praktykę
Staże są ważną częścią rozwoju kariery i tak jak w przypadku każdej pracy. Odbycie rozmowy kwalifikacyjnej jest jednym z elementów zdobycia pożądanego stanowiska. Zrobienie dobrego pierwszego wrażenia – wyglądanie na dopracowanego, profesjonalnego i uważnego – jest ważne, jeśli chodzi o poszukiwanie stażu. Dlatego sam strój na rozmowę o staż czy praktyki zależy od miejsca, w którym będą się odbywały: do rozmowy na stanowisko fryzjerki nie musisz zakładać sztywnej biznesowej garsonki!
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną: strój na letnią rozmowę kwalifikacyjną
Czy rozmawiasz o pracę wakacyjną? Zazwyczaj te prace są bardziej swobodne i nie wymagają stroju zawodowego. Możesz pominąć garnitur. Jednak nadal chcesz wyglądać na dopracowaną i profesjonalną. Dlatego też ubierz się schludnie i casualowo. Lepiej wybrać polo koszulkę i spodnie materiałowe lub dżinsy. Zapomnij o krótkich szortach, sandałkach i koszulkach na ramiączkach.
Najlepsze fryzury na rozmowę kwalifikacyjną
Istnieje wiele sposobów na stylizację włosów na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas gdy niektóre opcje są modne, a inne bardziej tradycyjne, pamiętaj, że twoja fryzura nie powinna rozpraszać pracodawcy. Będziesz chciała, żeby twoje włosy były profesjonalne i ułożone, jak cały strój. Dlatego lepiej wybierz klasyczne upięcia długich włosów jak koki czy warkocze. Pamiętaj też, aby nie stylizować nadto fryzury. Najlepiej wybierz taką, jaka nosisz na co dzień.
[…] fryzurę i makijaż, i masz tylko kilka sekund, aby zrobić świetne wrażenie. Sprawdź jak ubrać się na rozmowę o pracę na różnych […]