Darmowe kursy online to aza wiedzy dostępna na wyciągnięcie ręki! Wystarczy chcieć!
Fot. Unsplash.com

Czy wiesz, że możesz nauczyć się kodować, mówić po hiszpańsku lub poprawić statystyki bez płacenia ani grosza, wystarczy znaleźć odpowiednie darmowe kursy online. My podpowiadamy gdzie ich szukać!

Darmowe kursy online pozwalają na szybki samorozwój.
Fot. Unsplash.com

Czy darmowe kursy online są skuteczne?

Jedną z największych zalet Internetu jest ogromna ilość informacji, które wszyscy mamy na wyciągnięcie ręki. Możesz wykorzystać te informacje, aby dowiedzieć się więcej i zwiększyć szansę na znalezienie jednej z najlepszych prac. Niezależnie od tego, czy masz pięć czy dziewięćdziesiąt pięć lat, internet ma wiele do zaoferowania. W szczególności, gdy tematem jest edukacja, zasoby w Internecie są nieskończone. A co najważniejsze, wiele wysokiej jakości witryn jest całkowicie bezpłatnych. Badanie przeprowadzone przez Wyższą Szkołę Ekonomiczną National Research University wykazało, że nauka online może być tak samo skuteczna, jak tradycyjna nauka w klasie. Także niezależnie czy wybierzesz klasyczny kurs online czy słuchanie podcastów – dzięki temu będziesz mógł zadbać o swój samorozwój!

Jakie są wady i zalety darmowych kursów online?

Pierwszą zaletą jest elastyczność: kursy online można prowadzić z dowolnego miejsca i zazwyczaj we własnym tempie. Inną jest ich przystępność. Ogranicza wiele kosztów związanych z uczęszczaniem do szkoły lub uniwersytetu. Takich jak koszty zakwaterowania i wyżywienia w każdym miejscu, w którym znajduje się szkoła. Następną zaleta kursów online jest ich zindywidualizowanie. Uczysz się, jak chcesz się uczyć, korzystając z zajęć online, zamiast być grupowym ze wszystkimi innymi. Ponieważ wszystkie informacje są łatwo dostępne online, możesz dostosować sposób, w jaki chcesz się uczyć i uczyć każdego dnia. Tak samo działają aplikacje do nauki języków.

Darmowe kursy online pozwalają Ci na edukację gdzie chcesz i kiedy chcesz!
Fot. Unsplash.com

Najlepsze darmowe kursy online

LinkedIn Learning

LinkedIn Learning to dobrodziejstwo zarówno dla osób poszukujących pracy, jak i pracujących profesjonalistów. Oferując ponad 16 000 kursów online prowadzonych przez ekspertów w tej dziedzinie. Pierwszy miesiąc tej płatnej usługi subskrypcji jest bezpłatny i stanowi doskonałą okazję do nauki. Kursy są dostarczane za pomocą wysokiej jakości wideo i obejmują wiedzę od początkującego do zaawansowanego. Po ukończeniu kursów związanych z twoją dziedziną możesz dodać je do swojego CV na LinkedIn i zademonstrować potencjalnym pracodawcom, że aktywnie podchodzisz do nauki. Zarejestrowanie się w LinkedIn Learning ułatwia również pracę nad przejściem do nowej kariery dzięki ustrukturyzowanym ścieżkom nauczania.

Udemy

Udemy to internetowa instytucja oferująca kursy prowadzone przez czołowych ekspertów. Darmowe kursy Udemy są podobne pod względem koncepcji do klasycznych kursów online, ale dodatkowo umożliwiają użytkownikom tworzenie niestandardowych kursów na podstawie lekcji. Współpracując z wieloma czołowymi profesorami i szkołami, witryna łączy konfigurowalną platformę innych witryn z dużym naciskiem na zawartość najwyższej jakości. Jest to jednak kolejna witryna, która łączy w sobie treści bezpłatne i płatne.

Kursy online na Harvardzie

Prawdopodobnie nie muszę ci tego mówić, ale Harvard jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych uniwersytetów na świecie. W związku z tym jest jednak wiele osób, które chciałyby studiować na niektórych kursach na Uniwersytecie Harvarda, ale nie mają na to szans ze względu na bardzo wysokie standardy akceptacji na uniwersytecie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia pieniędzy. Czesne na uniwersytecie nie jest darmowe. Jest to szczególnie ważne, gdy mówimy o studiowaniu kursów na Uniwersytecie Harvarda, który uchodzi za jedną z najdroższych uczelni! Nie każdego stać na studia na Harvardzie, a jeszcze mniej osób miałoby możliwości finansowe, aby podróżować do kampusu uniwersyteckiego z innej części świata!

Certyfikaty Google

Certyfikaty Google są zdecydowanie warte uwagi. To świetne kurs, jeśli chcesz włamać się do marketingu cyfrowego. Ten oferowany przez Google, jest bezpłatny i akredytowany przez Open University i inne organizacje. Wiemy, że wyszukiwanie odpowiedniego kursu online, w który można by zainwestować, może być przytłaczające i wyczerpujące psychicznie. W cyfrowym świecie jest tak wiele opcji. Ale te kursy online są naprawdę najskuteczniejszym sposobem na poszerzenie wiedzy i umiejętności, jeśli chodzi o rozwój kariery lub firmy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here