Fot. Unsplash.com

Zestawiliśmy najlepsze darmowe aplikacje do nauki języków, dzięki którym nauczysz się mówić w nowym języku, zanim się zorientujesz. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się na wakacje, uczysz się do egzaminów, czy po prostu chcesz poszerzyć umysł.  Zawsze jest świetny czas, aby nauczyć się nowego języka, jako element rozwoju osobistego. Możesz zaopatrzyć się w książki, spędzić godziny na słuchaniu płyt CD, wziąć udział w zajęciach online lub spróbować uczyć się podczas przeglądania sieci. Jeśli angielski jest Twoim drugim językiem, możesz skorzystać z większej liczby aplikacji mobilnych, aby poprawić swoje umiejętności językowe. Warto też wyrobić nawyk sięgania po telefon w celu odbycia lekcji! 

Nauka języków online pozwala nam się wiele nauczyć.
Fot. Unsplash.com

Aplikacje do nauki języków: Duolingo

Kiedy próbujesz opisać jakąkolwiek inną aplikację do nauki, jak często słyszałeś pytanie „czy to jak Duolingo?”. Nie ma listy najlepszych aplikacji, które o tym nie wspominają. Luis von Ahn z powodzeniem połączył grywalizację i naukę osób uzależniających od języków. Stworzył  w ten sposób aplikację z ponad 100 milionami użytkowników. Aplikacja stała się podstawowym przykładem mobilnej nauki języków. Wiele kursów Duolingo jest tworzonych przez samych native speakerów, co pozwala społecznościom i pasjonatom języków zaangażować się i dało początek prawdopodobnie mniej oczekiwanym kursom, takim jak guarani lub klingon. Inną cechą, która sprawia, że ​​Duolingo jest dla mnie wyjątkowy, jest to, że nie jest skierowany wyłącznie do native speakerów języka angielskiego. Dla każdego języka istnieją specjalne kursy skierowane do osób posługujących się różnymi pierwszymi językami, co do tej pory daje 81 kursów.

Aplikacje do nauki języków Rosetta Stone

Jest liderem w nauczaniu języków od 25 lat. Nic więc dziwnego, że ma też aplikację mobilną. Wybierz jeden z 24 języków, a następnie zacznij uczyć się podstaw. Posłuchaj słów i powtórz je, a następnie dopasuj zdjęcia do wyrażeń. Możesz łatwo sprawdzić swoje postępy, podając poprawne odpowiedzi w wymowie, słownictwie i gramatyce. Rosetta Stone to narzędzie do nauki oparte na subskrypcji, ale możesz wypróbować pierwszą lekcję za darmo, aby sprawdzić, czy Ci się spodoba. Jeśli poważnie myślisz o nauce nowego języka, Rosetta Stone jest doskonałą opcją.

Aplikacje do nauki języków Memrise

Wielu uczniów używa fiszek, aby pomóc im w przejściu przez egzaminy, a Memrise przyjmuje podobne podejście. Zaczyna się powoli. Na przykład, aby uczyć się rosyjskiego, musisz posługiwać się cyrylicą, ale to wcale nie jest zła metoda. Jest coś osobliwego i zachęcającego w jego uproszczonych pomocach wizualnych, tak jakby przyjaciel pokazywał ci wskazówki, jak zapamiętać każdą lekcję. Memrise ma przyjazny interfejs, który jest zachęcający i atrakcyjny. Jeśli chcesz poszerzyć swoje nowe umiejętności językowe, zapoznaj się z Memrise Pro, która oferuje gry, chatboty i tryb offline do nauki w podróży.

Aplikacje do nauki języków Busuu

Mając ponad 80 milionów użytkowników na całym świecie, najlepszym aspektem Busuu jest jego interaktywność. Dzięki 12 językom, pełnym kursom, przeglądom ćwiczeń od native speakerów i szkoleniu z akcentem uzyskasz pełne doświadczenie z Busuu. Możesz zacząć od testu poziomującego, aby zacząć na odpowiednim poziomie. To wspaniale, jeśli nie jesteś całkowicie początkującym, ale chcesz poćwiczyć umiejętności językowe, których nauczyłeś się wcześniej. Aplikacja zapewnia również dostęp w trybie offline, porady gramatyczne i oficjalne certyfikaty dzięki aktualizacji premium.

Aplikacje do nauki języków pozwalają Ci sie uczyć w dowolnym miejscu i czasie.
Fot. Unsplash.com

Aplikacje do nauki języków Babbel

Babbel jest podobny do Rosetta Stone, ponieważ jest aplikacją opartą na subskrypcji, w której możesz wypróbować pierwszą lekcję za darmo. Wybierz jeden z 14 języków, słuchaj i powtarzaj słowa, a następnie sprawdź, czego się uczysz. Możesz także wyłączyć mikrofon i po prostu usłyszeć wypowiadane słowa z krótkim quizem na końcu. Po zakończeniu lekcji możesz przeglądać listy słówek, a następnie wybierać spośród fiszek lub ćwiczeń pisemnych, aby sprawdzić, czego się nauczyłeś. Jeśli poważnie myślisz o nauce innego języka i nie przeszkadza Ci cena subskrypcji, Babbel to kolejny świetny wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here