/  Przemek Myszka

Przemek Myszka

Zajmuję się pisaniem najróżniejszych rzeczy od mniej więcej dekady. Od ośmiu lat szlifuję swoje umiejętności w redakcji Baltic Transport Journal, w której zacząłem pracę od stanowiska praktykanta, pnąc się stopniowo w górę, aby obecnie zarządzać całym procesem redakcyjno-wydawniczym.
W ubiegłym roku wygrałem kategorię Supply Chain międzynarodowego konkursu Seahorse Club Journalists Awards 2017 za artykuł Dumb, dark, and disconnected. Addressing waste efficiency in the supply chain with technology.
W 2016 zająłem w tym samym konkursie drugie miejsce w kategorii News Journalist of the Year za tekst A (rather) quiet year. Baltic transport 2015 highlights.
Aktualnie jestem pierwszą i jedyną osobą z Polski, jak i z regionu Morza Bałtyckiego, która została nagrodzona w ramach Seahorse Club.
W branży transportowo-logistycznej najbardziej interesują mnie kwestie związane z nowymi technologiami (cyfrowa rewolucja, automatyzacja, Internet rzeczy, Sztuczna Inteligencja), nowatorskimi trendami w handlu i ekonomii (Nowy Jedwabny Szlak, alternatywne modele ekonomiczne), jak i te dotyczące środowiska (zmiany klimatyczne, energetyka, czyste technologie).