Pożyczka pod zastaw samochodu to świetne rozwiązanie dla osób w potrzebie.
Fot. Pixabay.com

Pożyczka pod zastaw samochodu nie cieszą się tak dużą popularnością, jak tradycyjne pożyczki ratalne. Główną przyczyną jest brak wiedzy na temat tego jak to działa. Wielu pożyczkobiorców nie zdaje sobie sprawy, że pożyczenie pieniędzy pod zastaw może być dziś nie tylko szybkie i łatwe, ale również bezpieczne oraz co najważniejsze może być jedynym wyjściem dla osób, które nie mogą uzyskać pożyczki w inny sposób. Bezrobotnych, z nieciekawą historią kredytową, wpisanych do BIK czy innych baz osób zadłużonych.

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością używania auta to dobra opcja dla kurierów.
Fot. Pixabay.com

Jak działa pożyczka pod zastaw samochodu?

Zasada działania pożyczek pod zastaw samochodu jest tak naprawdę bardzo prosta. Udzielając finansowania, pożyczkodawca zabezpiecza spłatę należącym do Ciebie pojazdem. W przypadku opóźnień w zwrocie całości lub części pożyczki ma prawo spieniężyć przedmiot zastawu, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć na pokrycie zadłużenia. Jeśli chodzi o umowę i formalności to pożyczki pod zastaw auta są mniej skomplikowanie niż mogłoby się to wydawać. Po złożeniu wniosku, oraz pozytywnej decyzji pożyczki, firma pożyczkowa dostarcza trzy zestawy dokumentów. Pierwszy komplet to umowa pożyczki, podobna do tej jaką się zawiera przy pożyczkach w parabanku. Drugi dokument o umowa przewłaszczenia samochodu. Zawarte jest w nim, że w chwili podpisania firma staje się w 51% właścicielem samochodu oraz zobowiązuje się że przeniesie całość własności w pojeździe pod warunkiem spłaty pożyczki. Ostatnim dokumentem jest pełnomocnictwo upoważniające pożyczkodawcę do wpisania siebie jako współwłaściciela pojazdu.

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością używania samochodu

Jakiś czas temu nie było możliwości by otrzymać gotówkę pod zastaw auta z jednoczesną możliwością używania go. Dzisiaj taka możliwość pojawiła się w profesjonalnych firmach które zajmują się pożyczkami pod zastaw auta. Jeśli oddalibyśmy auto pod zastaw do lombardu, samochód zostałby tam, aż do spłaty pożyczki. Dlatego pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością jego używania jest niezwykle wygodną opcją dla osób które mają zawód taki jak taksówkarz albo dostawca. W takim wypadku można zastawić samochód i otrzymać gotówkę, a jednocześnie użytkować pojazd w celu zarabiania na spłacanie kolejnych rat.

Ile można pożyczyć pod zastaw auta?

Zaciągając pożyczkę pod zastaw samochodu można uzyskać pożyczkę od kilkudziesięciu do nawet stu tysięcy złotych. Maksymalna kwota finansowania zależy przede wszystkim od wartości pojazdu oraz konkretnych limitów, przyjętych przez daną firmę. Najpopularniejsze są obecnie oferty trzech firm: Motopożyczka, Autokapitał i Mogo. Korzystając z usług Motopożyczki pożyczyć można do 80% wartości auta. Jednak nie więcej niż 50 000 zł, a okres spłaty to od 6 do 60 miesięcy. Korzystając z usług Autokapitału pod zastaw auta można pożyczyć do 65% wartości pojazdu – nawet do 100 000 złotych. To najwyższa pożyczka w tej kategorii, a na jej spłatę jest 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. Natomiast korzystając z usług Mogo pożyczyć można od 2500 do 45 000 zł (nawet 85% wartości auta) na okres od 6 do 48 miesięcy.

Lombard a używanie zastawionego auta

Jednak na rynku pojawia się coraz więcej firm, które świadczą pożyczki pod zastaw samochodu. W ostatnim czasie również niektóre lombardy rozważają i wprowadzają opcję pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością korzystania z pojazdu.

Im wyższa wartość auta, tym wyższa kwota pożyczki pod zastaw auta.
Fot. Pixabay.com

Pożyczka pod zastaw samochodu a inne opcje kredytowania

Pożyczki pod zastaw samochodu są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć wzięcia pożyczki w parabanku. Mają też lepsze opcje finansowania niż karta kredytowa. Jednakże zanim podejmiemy decyzję o wzięciu pożyczki pod zastaw samochodu, warto sprawdzić też inne opcje, jak chociażby kredyt bez zaświadczeń o zarobkach. Jeśli natomiast pożyczka ta ma służyć spłacie innych naszych zobowiązać lepiej rozważyć kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu zyskamy jedną, dużo niższą ratę, bez obaw, że możemy stracić auto. Pożyczka pod zastaw samochodu wiąże się także z koniecznością wpisania adnotacji do karty pojazdu i dowodu rejestracyjnego auta. To natomiast wiąże się z dodatkowymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here