Pożyczka dla zadłużonych wymaga często wypłaty w gotówce, by uniknąć zajęcia komorniczego.
Fot. Pixabay.com

Czym w ogóle jest kredyt lub pożyczka dla zadłużonych? W teorii zadłużona jest przecież każda osoba, która posiada kredyt/pożyczkę w banku, SKOKu lub firmie pożyczkowej. Jednak dla większości osób kredyt lub pożyczka dla zadłużonych, to produkt skierowany do klientów, którzy mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań, negatywną historię kredytową w BIK i BIG lub  komornika sądowego. Pożyczki takie przeznacza się na spłatę obecnego zadłużenia. W swojej formule pożyczki dla zadłużonych są bardzo podobne do kredytów konsolidacyjnych. Jednak dostępne są dla osób z nieciekawą historią kredytową.

Podpisanie umowy o pożyczkę dla zadłużonych często wymaga spotkania z przedstawicielem.
Fot. Pixabay.com

Pożyczka dla zadłużonych online

Większość pożyczek dla zadłużonych oferuje się bezpośrednio przez Internet. Wystarczy złożyć wniosek online, otrzymać pozytywną decyzję, a pieniądze trafią na konto bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo dobra opcja, zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa. Jednakże należy wziąć pod uwagę też, że niektóre firmy wymagają kontaktu z przedstawicielem w celu podpisania umowy pożyczki. Również weryfikacja dokumentów w niektórych firmach będzie odbywać się w tradycyjny sposób.

Pożyczka z komornikiem – kto udziela?

Wybór pożyczki z komornikiem jest dużo łatwiejszy. Firm udzielających pożyczek dla osób z zajęciami komorniczymi nie jest dużo. Pięć z dostępnych na rynku pożyczek dla zadłużonych to pożyczki ratalne, natomiast jedna z nich to chwilówka. W firmie Łatwy Kredyt warto pożyczyć, jeśli wcześniej tego nie robiliśmy, ponieważ można otrzymać pierwszą pożyczkę za darmo. Jest to nawet 1500 złotych bez żadnych kosztów. Jednak jeśli potrzebujemy większej kwoty pieniędzy, warto zwrócić uwagę na firmy udzielające pożyczek dla zadłużonych z przedstawicielem. Atrakcyjną ofertę ma Provident, gdzie można pożyczyć nawet 15 tys. złotych na 24 raty. Pożyczki w domu mają ten plus, że zazwyczaj ich wymagania o wiele niższa zdolność kredytowa niż przy tradycyjnych firmach udzielających pożyczek przez internet. Pożyczki z komornikiem wymagają także przekazania gotówki do ręki. Ponieważ przelew na konto z zajęciem komorniczym nie będzie możliwy. Dlatego konieczne będzie spotkanie z przedstawicielem w każdej sytuacji.

Pożyczka dla zadłużonych: czym są czeki GIRO?

Poprzez czeki GIRO rozliczają się takie firmy jak Łatwy Kredyt i AS Kredyt. Wypłata pożyczki dla zadłużonych poprzez czek GIRO pozwala na ominięcie tradycyjnego przelewu bankowego. Co jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających zajęcie komornicze. W ten sposób unikniemy też weryfikacji przelewem 1 grosza. Podczas składania wniosku, wystarczy zaznaczyć opcję wypłaty – GIRO oraz złożyć wniosek w tradycyjny sposób. Jeśli decyzja będzie pozytywna, na numer telefonu podany podczas składania wniosku, dostaniemy SMSem specjalny kod transakcji, z którym należy udać się na pocztę. Trzeba pamiętać, żeby zabrać ze sobą dowód osobisty, ponieważ kasjerka będzie musiała go zweryfikować przed wypłaceniem nam pieniędzy. Jest to całkiem wygodna metoda, ponieważ pieniądze na poczcie możemy odebrać już w ciągu godziny od pozytywnej decyzji. Minusem może być to, że pewna część osób mieszka na terenach wiejskich gdzie poczta położona jest nawet kilkanaście kilometrów dalej.

Wpadajac w spiralę kredytową możemy sobie nie poradzić ze spłatą zobowiązań na czas.
Fot. Pixabay.com

Pożyczka dla zadłużonych czy kredyt konsolidacyjny?

W przypadku gdy nie wiemy jak sobie poradzić z płynnością finansową i wpadamy w spiralę kredytową szukamy drogi wyjścia. Jedną z opcji jest zaciągnięcie pożyczki dla zadłużonych – jednak tutaj dostajemy gotówkę do ręki, więc może nas kusić wydanie jej w innym celu. Na przykład na najpotrzebniejsze zakupy spożywcze. Dlatego warto sprawdzić opcje kredytu konsolidacyjnego – wtedy bank spłaca za nas nasze zobowiązania i wtedy nie musimy się bać, że wydamy pieniądze w innym celu. Jednak kredytu nie dostaniemy bez złożenia wielu dokumentów. Dlatego lepiej zaciągnąć kredyt bez zaświadczeń o zarobkach, jakim jest pożyczka dla zadłużonych. Warto też wiedzieć, że pożyczki te udzielane są nie tylko przez parabanki, ale także przez firmy pożyczkowe, które udzielają też innych świadczeń, jak chociażby pożyczki pod zastaw samochodu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here