Jak podnieść produktywność w ciągu dnia, kiedy wydaje nam sie, że mamy zbyt dużo pracy i zbyt mało czasu?
Fot. Pixabay.com

Niezależnie od wykonywanej pracy lub branży, w ciągu dnia nie zawsze jest wystarczająco dużo godzin, aby wszystko załatwić i zastanawiasz się jak podnieść produktywność? Więc jaka jest odpowiedź? Pracować więcej godzin? Nie! Zamiast poświęcać te dodatkowe godziny, możesz stać się bardziej efektywny w pracy, skupiając się na tym, co naprawdę ważne. Możesz zacząć od tego jak najszybciej, postępując zgodnie z tymi dziesięcioma prostymi wskazówkami.

Stworzenie listy zadań pozwoli nam skupić sie na priorytetach.
Fot. Pixabay.com

Jak podnieść produktywność: listy zadań

Właśnie przydzielono ci duży projekt. Oczywiście twój umysł pędzi z milionem różnych myśli na temat tego, od czego zacząć i czego potrzebujesz, aby wykonać pracę na czas. W rezultacie zaczynasz tworzyć listę rzeczy do zrobienia, która jest bardzo obszerna. Zamiast tego utrzymuj listę rzeczy do zrobienia w niewielkim stopniu, skupiając się tylko na 3 do 5 najpilniejszych, najważniejszych i najtrudniejszych zadaniach dnia.

Mierz swoje wyniki, a nie swój czas

Jeśli chodzi o produktywność, często koncentrujemy się na tym, ile czasu zajmuje wykonanie jakiejś czynności. Na przykład poświęciłeś cztery godziny na pisanie wpisu na blogu biznesowym o objętości 1000 słów. Możesz być trochę zdenerwowany, ponieważ zabrało to niezłą część twojego dnia. Ale co, jeśli skupisz się na mniejszych częściach wpisu na blogu? Na przykład rozbiłeś na pięć 200-wyrazowych sekcji, odpowiednio sformatowałeś, dodałeś nagłówki, uruchomiłeś sprawdzanie pisowni i dodałeś obrazy. Nagle zdajesz sobie sprawę, że faktycznie dużo ukończyłeś w tym czasie. Jeśli jednak czas jest dla ciebie ważny opanuj umiejętność zarządzania czasem.

Jak podnieść produktywność: dokonaj korekty nastawienia

Zespół Mind Tools twierdzi, że jesteśmy bardziej efektywni w pracy, kiedy mamy „pozytywne nastawienie”. Co więcej, dobre nastawienie w pracy pomoże ci ustalić standardy pracy, upewnić się, że bierzesz odpowiedzialność za siebie i łatwiej podejmować decyzje, ponieważ opierają się one na twojej intuicji.

Jak podnieść produktywność: komunikuj się

Niezależnie od tego, czy jesteś wolnym strzelcem, przedsiębiorcą czy pracownikiem, będą chwile, kiedy będziesz musiał pracować z innymi. W związku z tym powinieneś wzmocnić swoje umiejętności komunikacji i współpracy. Kiedy to zrobisz, wyeliminujesz niepotrzebne poprawki i stracisz czas na prostowanie wszelkich nieporozumień i nieporozumień. Możesz zacząć od poprawy swoich umiejętności aktywnego słuchania i pozostawania przy jednym temacie podczas komunikowania się.

Twórz i trzymaj się rutyny

Jesteśmy stworzeniami z przyzwyczajenia, podobnie jak nasze mózgi. Kiedy ustalamy rutynę, możemy szybciej wykonywać zadania, ponieważ nie musimy „myśleć”o zadaniu – ani się do niego przygotowywać – za dużo i możemy nad nim pracować autopilot.

Jak podnieść produktywność: zautomatyzuj więcej zadań

Chcesz poznać sekret robienia więcej? Zmniejsz liczbę decyzji, które musisz podejmować w ciągu dnia. Dlaczego Mark Zuckerberg nosił ten sam strój przez lata? Zastanów się chwilę nad tym.  Innymi słowy, buduj rutyny i nawyki, abyś nie decydował. Po prostu robisz. Dlatego Zuck nosił codziennie te same ubrania. Eliminując te głupie lub niepoważne decyzje, mógł skupić całą swoją energię na ważniejszych decyzjach zawodowych.

Zatrzymaj wielozadaniowość

Wszyscy wierzymy, że jesteśmy wielozadaniowymi. W rzeczywistości ludzie po prostu nie są w stanie robić wielu rzeczy naraz. Zamiast tego po prostu bardzo szybko przenosimy naszą uwagę z jednego zadania na drugie. W rzeczywistości naukowcy odkryli, że w rzeczywistości widzą, jak mózg walczy podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie. Więc następnym razem, gdy będziesz mieć ochotę na wielozadaniowość, przestań. Odetchnij, a następnie wróć, aby skupić się na jednej rzeczy, którą należy teraz zrobić. Gdy to zrobisz, możesz przejść do czegoś innego.

Jak podnieść produktywność: wykorzystaj swoją prokrastynację

Może to brzmieć odwrotnie do zamierzonego. Ale tak naprawdę istnieje metoda na to szaleństwo. Zgodnie z prawem Parkinsona, które zostało nazwane na cześć historyka Cyrila Northcote’a Parkinsona: „Jeśli poczekasz do ostatniej minuty, zajmie to tylko minutę”. Pomyśl o tym. Miałeś termin w pracy, który wisiał nad twoją głową od miesiąca, ale właśnie skręciłeś go w ostatnim tygodniu. To jedna z niewielu zalet prokrastynacji.

Jak złagodzić stres?

Ponieważ stres może powodować problemy fizyczne, emocjonalne i behawioralne – które mogą wpływać na twoje zdrowie, energię, dobre samopoczucie i czujność umysłową – nic dziwnego, że stres utrudnia wykonywanie pracy. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz zredukować stres w miejscu pracy. Najskuteczniejszymi  strategiami odprężania są ćwiczenia lub uprawianie sportu, modlenie się lub uczestnictwo w nabożeństwach, czytanie, słuchanie muzyki, spędzanie czasu z przyjaciółmi lub rodziną, masaż, wyjście na spacer medytując lub uprawiając jogę i spędzając czas z twórczym hobby.

Skupienie się na jednym zadaniu pozwala podnieść naszą produktywność w ciągu dnia.
Fot. Pixabay.com

Jak podnieść produktywność: wykonuj więcej pracy, którą lubisz

Nie każdy jest wystarczająco uprzywilejowany, aby zarabiać na życie z tego, co kochasz. Nawet jeśli podążasz za swoimi marzeniami i podążasz za swoimi pasjami, nadal będą zadania, których nie lubisz wykonywać. W obu przypadkach skup się bardziej na pracy, którą faktycznie lubisz wykonywać.

8 KOMENTARZE

  1. […] Produktywność, czyli wydajność zespołu zależy od bardzo wielu czynników. Na niektóre z nich mamy wręcz zerowy wpływ. Jednak bardzo dużą część czynników możemy zoptymalizować, wprowadzając odpowiednie narzędzia. Jakie trudności można napotkać, pracując w zespołach? Do najczęstszych należą: bałagan, opóźnienia, zakłócona komunikacja, bezczynność, podwójnie wykonywana praca czy brak priorytetyzacji zadań. Można to rozwiązać teoretycznie poprzez spotkania pracownicze, na których zostaną rozdzielone zadania, każdy przedstawi też czym i na jakim etapie się teraz zajmuje, jednak jest to też strata czasu i energii! Pracownicy muszą przerwać swoje obowiązki, wszyscy muszą się zebrać w jednym miejscu itd. Jest to jakieś rozwiązanie, ale równie dobrze można usprawnić i to! Jak? Wdrażając właśnie metodę Kanban! […]

  2. […] Na początek aktywność fizyczna może pomóc w poprawie snu. A lepszy sen oznacza lepsze zarządzanie stresem. Lekarze nie wiedzą jeszcze dokładnie dlaczego. Jednak ludzie, którzy więcej ćwiczą, mają zwykle lepszy głęboki sen „wolnofalowy”, który pomaga odnowić mózg i ciało. Uważaj tylko, aby nie ćwiczyć zbyt blisko snu, co u niektórych osób zaburza sen. Wydaje się, że ćwiczenia poprawiają nastrój. Jednym z powodów może być to, że stymuluje organizm do uwalniania wielu hormonów, takich jak endorfiny i endokannabinoidy, które pomagają blokować ból, poprawiają sen i uspokajają. Niektóre z nich (endokannabinoidy) mogą być odpowiedzialne za uczucie euforii lub „haj biegacza”, które niektórzy ludzie zgłaszają po długich biegach. Ludzie, którzy ćwiczą, są również mniej niespokojni i bardziej pozytywnie nastawieni do siebie. Kiedy twoje ciało czuje się dobrze, twój umysł często podąża za nim. Pomaga to zdecydowanie podnieść produktywność. […]

  3. […] Proces budowania i wzmacniania naszych umysłów jest znany jako warunkowanie umysłowe. Jesteśmy w stanie skupić się na naszych celach, wizualizując to, co chcemy osiągnąć. Pomaga to w utrzymaniu pozytywnego skupienia, poprawie obrazu siebie i pewności siebie. Niektóre techniki warunkowania psychicznego, takie jak medytacja, ćwiczenia oddechowe i czynności relaksacyjne, okazały się przydatne w zwiększaniu koncentracji i poprawie produktywności. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here