Venture Day 2016 to już czwarta edycja wyjątkowego wydarzenia, które ma na celu stworzenie unikalnej przestrzeni do wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniem oraz budowania relacji pomiędzy ludźmi związanymi z innowacjami – przedstawicielami funduszy VC, CVC i private equity, pracownikami działów i ośrodków badawczo-rozwojowych, przedsiębiorcami, naukowcami, startupowcami oraz przedstawicielami korporacji.

W tym roku konferencja Venture Day ma dwie odsłony – 17 i 18 listopada Organizatorzy zapraszają do Gdańska, a 1 grudnia do Warszawy.

W programie edycji gdańskiej, która odbędzie się w największym centrum biznesowo-biurowym w północnej Polsce – Olivia Business Centre, znajdą się następujące wydarzenia:

  1. VIP Dinner – wieczorne spotkanie będące doskonałą okazją ku temu, by w nieco mniej formalnej atmosferze móc porozmawiać o biznesie, spotkać starych znajomych i nawiązać nowe kontakty,
  2. Prelekcje ekspertów dotyczące zagadnień takich jak: komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań, inwestowanie w projekty typu start-up we wczesnej fazie rozwoju (seed capital funding), finansowanie projektów R&D, Open Innovation i Technology Scouting,
  3. Warsztaty mające na celu przygotowanie młodych przedsiębiorców do zaistnienia na globalnym rynku,
  4. Indywidualne spotkania pomysłodawców z inwestorami zorganizowane w formule Speed Dating,
  5. Networking dający możliwość swobodnej rozmowy, dyskusji i nawiązywania nowych kontaktów.

Edycja warszawska, na którą zapraszamy do Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, to przede wszystkim duża ilość spotkań indywidualnych pomysłodawców i inwestorów odbywające się w sprawdzonej formule speed dating, a także wystąpienia (pitche) najlepszych projektodawców oraz networking. Spotkanie w stolicy to doskonała okazja do wzięcie udziału w Venture Day dla wszystkich tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w edycji gdańskiej.

Zdjęcia z pierwszej edycji Venture Day